نوشته شده توسط در ۱۴ مهر ۱۳۹۰
Share

چهاردهم تیرماه، نسخه آزمایشی سالم زی به صورت عمومی پا به عرصه اینترنت گذاشت و سعی کرد با تولید محتوا و انتشار مطالب در حوزه سبک زندگی، مخاطبان علاقه مند به سلامتی و زیبایی را به خود جذب کند. شما که هم اکنون در حال خواندن این مطلب هستید، کم و بیش با سالم زی آشنا شده اید، ولی اگر از سالم زی و اهداف آن خبر ندارید می توانید به این صفحه مراجعه کنید تا بیشتر راجع به سالم زی بدانید. در این مطلب، گزارشی از عملکرد سالم زی، در سه ماهی که گذشت را در اختیارتان قرار می دهیم.

salemzi-q3-2011-report.jpg

انتشار مطالب
طی ۳ ماه گذشته سالم زی سعی کرد تا بر پایه یک برنامه ثابت اقدام به انتشار مطالب کند و همانطور که احتمالا می دانید، مطالب جدید در روزهای یکشنبه ساعت ۹ صبح و روزهای چهارشنبه ساعت ۹ شب در سایت قرار می گیرند. علاوه بر این، سالم زی مطالبی متناسب با رویداد های مرتبط با موضوع سایت را نیز پوشش می دهد. رویدادهایی همچون هفته جهانی تغذیه با شیر مادر و یا روز بزرگداشت زکریای رازی جزو این دسته از مطالب قرار می گیرند، که می توانید از طریق این صفحه به همه آنها دسترسی پیدا کنید.

لازم به ذکر است که تعداد مطالب منتشره نیز، از پایان مهرماه افزایش خواهد داشت و روند انتشار، اندکی دستخوش تغییر خواهد گردید.

سحر: با سالم زی احساس شادابی و سرزندگی می کنم، هر روز با اشتیاق به دنبال راههای خوب زندگی کردن می گردم تا آنها را با دوستانم تقسیم کنم.

۱۱ تا ۱۱
یکی دیگر از برنامه های سالم زی هم انتشار نکات کاربردی و کوتاه در شبکه های اجتماعی است. شما می توانید همه روزه در ساعت ۱۱ صبح و ۱۱ شب در صفحه فیسبوک سالم زی و یا توییتر آن، به این نکات دسترسی پیدا کنید. همچنین این نکات از طریق تگ #Salemzi11 در توییتر در دسترس می باشند.

آمار و ارقام
یکی از شاخص های اعتبارسنجی یک سایت، آمار بازدید آن است. علیرغم اینکه معمولا این آمار به صورت مخفی نزد مدیران یک سایت می ماند، ما تصمیم به انتشار آنها گرفتیم تا شما را هم در جریان پیشرفت سایت قرار دهیم.

الکسا که یکی از سایتهای نسبتا معتبر در رتبه بندی ترافیکی سایت هاست، سالم زی را در رتبه ۷۲۰٫۱۷۱ جهانی قرار می دهد و ما امیدواریم که به زودی بتوانیم به جمع ۱۰۰ هزار سایت اول دنیا از لحاظ تعداد بازدیدکننده بپیوندیم.

سالم زی به منظور ثبت دقیق آمار بازدید و نحوه رفتار بازدید کننده با سایت از سرویس گوگل آنالیتیکز بهره می برد و شما می توانید با دریافت این فایل که خروجی آنالیتیکز است، از چگونگی بازدید سایت با خبر شوید.

طی ۳ ماه گذشته سالم زی پذیرای ۸٫۷۲۴ نفر بازدید کننده یکتا بود که هر کدام به طور متوسط مدت ۵ دقیقه از زمانشان را در سالم زی گذرانده اند و کل مطالب سایت را ۳۵٫۷۷۱ بار مطالعه کردند. این ارقام تنها افرادی را در بر می گیرد که به صورت مستقیم به سایت سر می زنند، زیرا دسته دیگری از خواننده ها که فعلاً بیش از ۲۵۰ نفر هستند، سالم زی را از طریق فید دنبال می کنند.

بهار: بازخورد مطالبی که برای سالم زی نوشتم، فراتر از انتظارم بود

 

تغییر در آدرس فید
سالم زی به منظور بهره گیری بالاتر از ابزار های وب ۲٫۰، از سرویس FeedBurner به منظور ارائه مطالبش تحت قالب فید استفاده می کند، ولی به سبب مسدود بودن این سرویس برای بعضی از کاربران، فید سایت به آدرس دیگری منتقل شده است. ما از خوانندگان فید تقاضا داریم که به آدرس جدید فید مراجعه کرده و استفاده از آدرس فید قبلی را متوقف کنند. البته آدرس قبلی فید همچنان به قوت خود باقی است و مشکلی در دریافت فید، از طریق آدرس قبل، وجود ندارد.

آدرس جدید فید سالم زی: http://feeds.salemzi.com/salemzi

 

اشکالات رخ داده در سایت
از آنجایی که سالم زی همچنان در فاز آزمایشی به سر می برد، بروز برخی از اشکالات اجتناب ناپذیر است و تیم راهبری سالم زی همیشه در تلاش است تا سایت را در بهترین وضع ممکن نگهداری کند. در صورتی که طی ۳ ماه گذشته در بعضی از مقاطع زمانی نتوانستید به سالم زی دسترسی پیدا کنید و یا پاره ای از اختلالات مانع از استفاده بهینه شما از سایت شد، از شما از این بابت پوزش می طلبیم و پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما کمال تشکر را داریم.

دوستان عزیزی هم که در این مدت نتوانستد به سبب اشکالات رخ داده در فرم تماس با ما، برای ما پیام بفرستند. هم اکنون می توانند از این فرم استفاده کنند و یا به آدرس ایمیل Contact@salemzi.com پیام بفرستند.

هم چنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی توییتر، فیسبوک و فرندفید هم با سالم زی در ارتباط باشید.

سالم زی از نگاه دیگران
تعدادی از وبسایت های مطرح در سطح وب فارسی نیز ما را با معرفی سالم زی به خوانندگانشان سرافراز کردند. به منظور ارج نهادن به این حرکت ما سعی کردیم تا تلاش این دوستان را در این صفحه ثبت کنیم. سالم زی از تمامی دوستانی که به نحوی از این نشریه اینترنتی حمایت کرده اند کمال تشکر و قدردانی را دارد. در صورتی که شما هم سالم زی را در وب سایت و یا رسانه دیگری معرفی کرده اید می توانید با ما تماس بگیرید، تا پس از بررسی، شما هم در این صفحه قرارگیرید.

سارا: سالم زی توانسته نظر خوانندگان را بخوبی به خود معطوف کند و این موضوع، انگیزه و اشتیاق شخصی من را برای انتشار مطالب مفید، قوی تر می کند

 

هدایای سالم زی
سالم زی هدایایی را برای افرادی که آن را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، در نظر گرفته است. شما هم اگر می خواهید از این جوایز بهره مند شوید، هم اکنون ما را از طریق فیسبوک، توییتر و یا فرندفید دنبال کنید. سالم زی را به دقت دنبال کنید تا موعد اهدای جوائز را از دست ندهید. شاید فردا یا پس فردا و شاید هم هفته های بعد سالم زی به شما هدیه بدهد.

شیوا: سلامتی اهمیت زیادی در زندگی دارد. آن را در درجه اول اهمیت قرار دهید.

آینده
شاید پیش بینی آینده برای یک وب سایت ۳ ماهه سخت و امکان ناپذیر باشد، ولی ما با تمامی انرژی سعی در بهبود روند کار و کیفیت مطالب سایت داریم و از شما میخواهیم تا با انتقادات و پیشنهادات خود، ما را در این مسیر یاری کنید.

انتقادات شما می تواند تمامی موارد سایت را در بر بگیرد و مطمئن باشید که ما از شنیدنشان خرسند و خوشحال خواهیم شد. می توانید برای ارسال نظرات خود، از طریق این فرم و یا مراجعه به صفحه تماس، اقدام نمایید.

در آینده نزدیک شاهد تغییراتی در ظاهر سایت خواهید بود و همچنین در سیستم اشتراک ایمیلی ما تغییرات بنیادی اعمال خواهد شد.

سردبیر: رشد سالم زی طی این سه ماهه، برای ما بسیار امیدوار کننده است. آمار سالم زی نشان می دهد، علاقه مردم ما به مبحث سبک زندگی بسیار بیشتر از حد تصورمان است. امیدواریم که بتوانیم در روزها، ماه ها و سال های آتی، با افزایش سطح کمی و کیفی مطالب در سالم زی، پاسخ بهتری به این بازخورد داشته باشیم.

به امید روزهای خوش
مدیریت نشریه اینترنتی سالم زی
۱۴ مهر ۱۳۹۰

برچسب‌ها: