نوشته شده توسط در ۶ آذر ۱۳۹۳
Share

یکی از نوشیدنی‌های گرم محبوب من «قهوه‌ی فرانسه‌»ست. در مورد شخص من نوشیدنی خوبیه چون طعم خیلی خوبی داره و درست کردنش هم خیلی راحته؛ بی‌دردسـر می‌تونم یه فنجون قهوه خوش‌طعم بخورم. دستگاه قهوه‌ساز رو تو مدلهای مختلف تو خیلی از آشپزخونه‌ها میشه دید و فکر می‌کنم همه جا طرفدارهای خودش رو داره.

coffee-wikidrink-salemzi-924792.jpg

بیشتر درباره قهوه فرانسه:
برای درست کردن قهوه فرانسه بر خلاف قهوه‌ ترک باید از یه دستگاه «قهوه‌ساز»* استفاده بشه که تو بازار انواع و اقسام و قیمتهای متفاوتی داره، از دستگاههای کوچیک که یه فنجون قهوه تولید می‌کنه یا مدلهایی که پارچ شیشه‌ای داره و حتی مدلهای تمام اتوماتیک.

ساختار درست کردن این قهوه طوریه که خود قهوه رو تو یه فیلتر (معمولا کاغذی و برای بعضی مدلها هم پلاستیکی و …) می‌ریزیم و آب به صورتِ قطره‌ای و با فشار روی قهوه ریخته میشه و نهایتا داخلِ لیوان یا پارچ مخصوص ریخته میشه.

دونه‌های قهوه‌ی فرانسه درشت‌تر از قهوه‌ی ترک آسیاب می‌شه و از دونه‌های انواع قهوه کاملا متمایز میشه. قهوه‌ی فرانسه رو می‌شه به صورت تلخ (یا قهوه‌ی سیاه) و یا با شیر خورد.

* من خیلی جاها دیدم توی تعریف دستگاه قهوه‌ساز می‌گن بین ۲ تا ۱۲ فنجون قهوه که البته من شخصا مدل‌هایی دیدم که ۱۵ فنجون قهوه هم میدن.

•••

مطلب فوق، با هماهنگی قبلی با WikiDrink در سالم زی بازنشر شده است. WikiDrink ماخذی خواندنی در رابطه با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم است. همچنین می‌توانید نکات مفیدی در رابطه با خرید مواد اولیه، قهوه، میوه و حتی ابزارهای مرتبط با تهیه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در این سایت بیابید.

چنانچه شما نیز مطلبی مرتبط با موضوعات منتشره در سالم زی را در وبگاه خود منتشر کرده‌اید، می‌توانید جهت بازنشر آن در سالم زی، با ما تماس بگیرید.
بدیهی است، تیم تحریریه نشریه اینترنتی سالم زی در رد و یا قبول مطالب ارسالی جهت بازنشر، مختار و در ویرایش نگارشی و اجرای قواعد کلی نشر متون و تصاویر در سالم زی، آزاد است.

عکس از Coffee Home Direct

بازنشر شده از: WikiDrink