نوشته شده توسط در ۲۲ آبان ۱۳۹۲
Share

برای شکلات‌خورها «هات‌چاکلت» از دوست داشتنی‌ترین نوشیدنی‌هاست. به خصوص اگه تو یه روز سرد پاییزی یا زمستونی باشه. من طعم هات‌چاکلت‌های آماده رو خیلی دوست ندارم. همیشه توی کافه‌ها قبل از سفارش هات‌چاکلت می‌پرسم از همون پودرهای آماده استفاده می‌کنید؟ اگه جواب مثبت باشه ازش صرفنظر می‌کنم.

Wicked-Hot-Chocolate-sakemzi-382648.jpg

عکس از Pilatespatio

اما امشب یه هات‌چاکلت خونگی درست کردم که به نظر خودم از نظر غلظت و طعم شکلات خیلی خوب بود. اگه شما هم دوست دارید امتحانش کنید، سخت نیست.

برای یک لیوان هات‌چاکلت غلیظ این‌ها را نیاز دارید:
• ۶ عدد شکلات تلخ تکه‌ای.
• ۱ لیوان شـیر.
• ۱ قاشق‌چای‌خوری خامه.

شکلات تلخ را در یک تخته به تکه‌های کوچکتر تقسیم کنید. این کار برای این است که شکلات راحت‌تر مایع شود. برای آب کردن شکلات می‌توانید از مایکروفر استفاده کنید که من این را توصیه نمی‌کنم. یک کتری آب گرم آماده کنید، شکلات‌ها را در یک شیر جوش کوچک یا هر ظرف مناسب دیگری آماده کنید، بعد از اینکه آب کتری جوش آمد شیرجوش محتوی شکلاتها را روی آن قرار دهید و کم‌کم هم بزنید تا اول شکلات رقیق و بعدا کاملا مایع شود.

Wicked-Hot-Chocolate-sakemzi-984729.jpg


وقتی شکلات‌ها در آستانه آب شدن کامل بود یک لیوان شیر را روی گاز بجوشانید، وقتی شیر جوشید به آرامی شکلات مایع‌شده را در داخل ظرف شیر ریخته و سپس خامه را اضافه کنید و هم بزنید.

•••

مطلب فوق، با هماهنگی قبلی با WikiDrink در سالم زی بازنشر شده است. WikiDrink ماخذی خواندنی در رابطه با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم است. همچنین می‌توانید نکات مفیدی در رابطه با خرید مواد اولیه، قهوه، میوه و حتی ابزارهای مرتبط با تهیه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در این سایت بیابید.

چنانچه شما نیز مطلبی مرتبط با موضوعات منتشره در سالم زی را در وبگاه خود منتشر کرده‌اید، می‌توانید جهت بازنشر آن در سالم زی، با ما تماس بگیرید.
بدیهی است، تیم تحریریه نشریه اینترنتی سالم زی در رد و یا قبول مطالب ارسالی جهت بازنشر، مختار و در ویرایش نگارشی و اجرای قواعد کلی نشر متون و تصاویر در سالم زی، آزاد است.

بازنشر شده از: WikiDrink