نوشته شده توسط در ۲ مرداد ۱۳۹۰
Share

‎موم گوش بخش مهمی از سیستم حفاظتی گوش شما برای جلوگیری از نفوذ آلودگی به داخل آن است. این ماده چسبنده در واقع مانعی برای جلوگیری از ورود میکروب ها، باکتری ها و ذرات ریز به گوش است که خطراتی بالقوه برای شنوایی به حساب می آیند.

اغلب پزشکان عقیده دارند که ماده چسبنده داخل گوش نیاز به تمیز کردن مکرر ندارد. با این حال ممکن است بعضی اوقات شما تمیز کردن گوشتان را لازم بدانید. این دستورالعمل ها به شما در تمیز کردن صحیح گوش کمک می کنند.

 

‎یک سرنگ و مایع مخصوص شستشوی گوش را از داروخانه تهیه نمائید.

2-Ear-syringe-Step-2.jpg

‎سرنگ را با مایع پر کنید.

3-Fill-the-ear-syringe-Step-3.jpg

‎سر خود را به عقب و کناره ها شیب کنید، طوری قرار بگیرید که گوش به سمت بالا قرار بگیرد.

4-Ear-to-face-upward-Step-4.jpg

‎با دقت سر سرنگ را داخل گوش قرار بدهید و آب را روان داخل گوش بریزید. شما باید بشنوید و احساس کنید که گوشتان در حال پر شدن است. در صورت امکان بهتر است که فرد دیگری این کار را برای شما انجام دهد.

5-Carefully-insert-Step-5.jpg

‎در صورتی که مایع و رطوبت شما را ناراحت می کند، می توانید آن را از گوشتان خارج نمائید و برای انجام این عمل به دکتر مراجعه نمایید. در غیر اینصورت به مرحله بعد بروید.

6-Fit-a-cotton-ball-Step-6.jpg

‎یک تکه پنبه را در گوش خود بگذارید و برای یک شب آن را به حال خود رها کنید.

‎این فرآیند را برای گوش دیگر نیز انجام دهید.

7-Other-ear-Step-7.jpg

‎این کار را برای ۲ شب در هفته انجام دهید.

8-Two-times-Step-8.jpg

‎۲ بار در هفته با کلاه مخصوص خواب بخوابید.

9-Night-cap-Step-9.jpg

با انجام امور فوق، گوش هایی تمیز خواهید داشت و علاوه بر افزایش قدرت شنوایی، از دردهای ناشی از عفونت نیز در امان خواهید بود.

در صورتی که مایع چسبنده گوش شما به طور مکرر و به طور غیرعادی ترشح شده و رسوب می کند، با دکتر خود مشورت کنید و یا به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید.

برگرفته از: WikiHow