نوشته شده توسط در ۱۷ مهر ۱۳۹۲
Share

امروز می‌خواهم در مورد یک نوشیدنی گرم بر پایه اسپرسو بنویسم. «هانی‌کرم» [Honey Cream] ترکیب اسپرسو، عسل و خامه است، البته فکر می‌کنیم بهتر بود اسم این نوشیدنی هانی اسپرسو می‌بود؛ اما چون این نوشیدنی را به همین اسم به ما معرفی کردند ما هم همین عنوان هانی کرم را -هم- نوشتیم.

honeycream-wikidrink-salemzi-32937492.jpg

ترتیب درست کردن هانی اسپرسو به این صورت است که مقداری عسل را در ته فنجان -یا ترجیحا در استکانی شبیه آنچه که در تصویر می‌بینید- می‌ریزید و سپس روی آن را یک شات اسپرسو ریخته و در نهایت روی نوشیدنی را با خامه می‌پوشانیم. اسپرسو مورد استفاده بیشتر به صورت دارک است.

البته ممکن است خیلی از افراد طعم عسل و اسپرسو را دوست نداشته باشند و ترجیح بدهند اسپرسو را به صورت تلخ بنوشند و یا حداکثر آنرا با شکر قهوه‌ای کمی شیرین کنند اما برای افرادی که طعم شیرینی بیشتری دوست دارند می‌تواند نوشیدنی مناسبی باشد.

این نوشیدنی به صورت Honey’ed Espersso نیز معرفی شده است.

•••

مطلب فوق، توسط سمیه آتشی نوشته و در سایت WikiDrink منتشر شده. این مطلب پس از هماهنگی قبلی با ویکی‌درینک در سالم زی بازنشر شده است. WikiDrink ماخذی خواندنی در رابطه با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم است. همچنین می‌توانید نکات مفیدی در رابطه با خرید مواد اولیه، قهوه، میوه و حتی ابزارهای مرتبط با تهیه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در این سایت بیابید.

چنانچه شما نیز مطلبی مرتبط با موضوعات منتشره در سالم زی را در وبگاه خود منتشر کرده‌اید، می‌توانید جهت بازنشر آن در سالم زی، با ما تماس بگیرید. 
بدیهی است، تیم تحریریه نشریه اینترنتی سالم زی در رد و یا قبول مطالب ارسالی جهت بازنشر، مختار و در ویرایش نگارشی و اجرای قواعد کلی نشر متون و تصاویر در سالم زی، آزاد است.

بازنشر شده از: WikiDrink