نوشته شده توسط در ۱۳ شهریور ۱۳۹۲
Share

کافه‌لاته همون قهوۀ اسپرسوست که با مقدار زیادی شیر داغ مخلوط بشه. معمولا نسبت قهوه به شـیر در این نوع قهوه یک به سه است و شیر با حرارت زیاد (و کف‌کرده) روی قهوه‌ای که چند لحظه قبل آماده شده ریخته می‌شه. استفاده از یک دستگاه اسپرسو ساز حرفه‌ای باعث می‌شه تا شیر به صورت داغ کف کنه، من ترجیح می‌دهم اگه خودم درستش می‌کنم برای تهیه این نوع قهوه از یک دستگاه تمام اتوماتیک استفاده کنم.

latte-art-swki-33083.jpg

کافه‌لاته به علت نسبت بالای شیر می‌تونه یک نوشیدنی بسیار مناسب برای صبح و یا یه نوشیدنی خوب برای غروب یه روز سرد باشد، پس اگه تو چنین موقعیتی به یه کافه سر زدید و حسش بود از کافه‌لاته به سادگی نگذرید.

چند توصیه اگر خودتان کافه‌لاته درست می‌کنید:
شیر مورد استفاده بهتر است شیر پرچرب و حتما باید شیر سرد باشه. این شیر را با کمک دستگاه داغ و به صورتی که روی اون کف کرده روی قهوه‌ی اسپرسو می‌ریزیم. 
باید حداقل دوبرابر قهوه شیر بریزید، درست کردن شیر کافه‌لاته و سرو کردن اون کمی به زمان احتیاج داره، پس حوصله کنید.

اگه که نوشیدنی دوست دارید بر اساس یه تجربه شخصی باید بگم درست کردن و سرو کافه‌لاته واقعا تجربه بی‌نظیری به حساب می‌آد! 
شیرینی و تلخی «کافه لاته» کاملا سلیقه‌ایه؛ بعضیا دوست دارن کمی شیرین و بعضیا دوست دارن تلخ باشه. اما می‌شه در کنار کافه‌لاته از یه شکلات شیرین استفاده کرد.

اگه که دوست داشتید یه فیلم از تهیه کافه لاته آماده کردیم که می‌تونید اینجا ببینید.

درباره لاته آرت:

latte-art-swki-427492.jpg

در ممالکِ دیگر! با شابلون و هنرِ دست، روی آن را با اشکال مختلفی تزئین می‌کنن که حتما نمونه‌هاشو دیدین.

•••

مطلب فوق، پس از هماهنگی با سایت WikiDrink در سالم زی بازنشر شده است. WikiDrink ماخذی خواندنی در رابطه با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم است. همچنین می‌توانید نکات مفیدی در رابطه با خرید مواد اولیه، قهوه، میوه و حتی ابزارهای مرتبط با تهیه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در این سایت بیابید.

چنانچه شما نیز مطلبی مرتبط با موضوعات منتشره در سالم زی را در وبگاه خود منتشر کرده‌اید، می‌توانید جهت بازنشر آن در سالم زی، با ما تماس بگیرید.
بدیهی است، تیم تحریریه نشریه اینترنتی سالم زی در رد و یا قبول مطالب ارسالی جهت بازنشر، مختار و در ویرایش نگارشی و اجرای قواعد کلی نشر متون و تصاویر در سالم زی، آزاد است.

عکس از CoffeArt

بازنشر شده از: WikiDrink