نوشته شده توسط در ۳ شهریور ۱۳۹۲
Share

ده اثر برتر از هنرمندان دارای معلولیت کشورمان به مرحله نهایی مسابقه پاراآرت آسیایی ژاپن راه یافت.
خانم‌ها و آقایان: رویا میربد، آرش رزقی‌بارز، مرجان محمدی، مریم قمی‌پور، اکرم محمودی، ندا فقیهی، محمدرضا جهان‌پناه، سمیرا نیک‌آور، سمیه باقرپور و زهرا فتحعلیان موفق به کسب جواز ورود به مسابقه و نمایشگاه پاراآرت ۲۰۱۳ شدند.

paraart-2013-selection-raad-salemzi-7249722.jpg

پس از فراخوان سراسری که توسط مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد در تیرماه ۹۲ انجام شد، ۵۰۰ اثر هنری در رشته‌های نقاشی و خوشنویسی به دبیرخانه رسید. از بین آثار دریافتی، به داوری سه تن از هنرمندان صاحب‌نظر، ۳۰ اثر به عنوان کارهای هنری واجد شرایط حضور در مرحله پایانی مشخص شدند و سپس برگزارکننده پاراآرت ۲۰۱۳ از میان آثار واجد شرایط ۱۰ اثر را برای شرکت دادن در نمایشگاه پاراآرت آسیایی انتخاب نمود.

paraart-2013-selection-raad-salemzi-21971946.jpg

آثار منتخب، در ماه جاری جهت شرکت در مرحله نهایی مسابقه و نمایشگاه پاراآرت آسیایی به توکیو ارسال و در نمایشگاه اختتامیه در مهرماه به نمایش گذاشته می‌شوند.

مسابقه نقاشی و خوشنویسی پاراآرت آسیایی ژاپن در سال ۲۰۱۳ با عنوان «عبور هنر فراتر از مرزها و معلولیت‌ها» ویژه هنرمندان دارای معلولیت کشورهای آسیایی برگزار می‌شود.

این رویداد هنری با مشارکت ۲۰ کشور آسیایی با هدف افزایش اعتماد به نفس و خوداتکایی افراد معلول از طریق هنر، ارتقاء درک و آگاهی عمومی مرتبط با موضوعات معلولیت و پیشبرد ارتباطات بین‌المللی میان کشورهای آسیایی در حال برگزاری است. طی آن ۸۰ اثر از هنرمندان دارای معلولیت آسیایی در نمایشگاهی به همین منظور در شهر توکیو انتخاب خواهند شد. همچنین رزومه شرکت‌کنندگان شامل: عنوان اثر، تاریخ تولید، تکنیک، نوع معلولیت پدیدآورنده و … توسط امور بین‌الملل مجتمع رعد ترجمه و برای برگزارکننده ژاپنی ارسال شد که در معرفی توانمندی هنرمندان توانیاب ایرانی و آثار برتر آنها نقش مؤثری ایفا خواهد کرد.

خبر مربوطه در سایت مجتمع نیکوکاری رعد