نوشته شده توسط در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲
Share

آیا شما هم از دسته افرادی هستید که به محض برخاستن از خواب، ایمیلتان را چک می‌کنید؟ در این صورت باید تدبیری برای تغییر عادت به تکنولوژی در خود بیابید، چرا که به این شکل، به خود لطمه می‌زنید. تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین ارتش انجام شده است، نشان می‌دهد که جدا شدن از ایمیل کاری به صورت دوره‌ای می‌تواند استرس را کاهش دهد و به میزان تمرکز بیافزاید.

اگر شما چنین عادت‌هایی دارید، به احتمال زیاد به واسطه شغل‌تان تا این حد درگیر تکنولوژی شده‌اید. احتمالاً باید صاحب تجارتی باشید و جدا شدن از ایمیل‌ها به کسب و کارتان لطماتی می‌زند. در این صورت ممکن است نتوانید تلفن همراه‌تان را برای یک هفته خاموش کنید، اما می‌توانید زمان را برای خودتان بخرید.

free-productive-salemzi

برای رفع این مشکلات چند پیشنهاد برای شما داریم:

بهترین زمان را در نظر بگیرید.بهترین زمان برای دور بودن از تکنولوژی درست زمانی است که شما در راندمان بالای کاری هستید. مسلما اوایل صبح شما بیشترین میزان راندمان را دارید و در ساعات ۳ بعدازظهر هم ممکن است اندکی راندمان بیشتری داشته باشید. این ساعات را به خاطر داشته باشید و سعی کنید حداقل در این ساعت‌ها از ابزارهای ارتباطی به دور بمانید. تصور کنید در یک جلسه مهم هستید. دور بودن از ابزار ارتباطی برای چند ساعت در هفته تاثیر شگفت انگیزی بر راندمان شما خواهد گذاشت.

از نرم افزارهای موبایل استفاده کنید.حتی گوشی‌های هوشمند، تبلت ها و لپ‌تاپ ها در حال اتلاف وقت ما هستند، سعی کنید از نرم افزارهایی استفاده کنید که راه را برای پرت شدن حواس شما مسدود می‌کنند. می‌توانید با برخی از این دست از نرم افزارها، مثلاً دسترسی به فیسبوک را برای خود مسدود کنید.

فرهنگ‌تان را تغییر دهید.در صورتی که به مداوما در محیطی با دیدگاه همیشه آنلاین بودن کار کرده‌اید، بهتر است حالا به فکر تغییر آن باشید. سعی کنید به ارتباطات در تیم خود توجه کنید و بین تماس‌ها ضروری و غیرضروری مرزی قائل شوید.
در صورتی که مشکل پیش آمده اضطراری است، سعی کنید تا با پیامک یا تلفن به فرد مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید، در غیر اینصورت می‌توانید درخواست خود را طی یک ایمیل ارسال نمایید. همچنین سعی کنید تا بین ساعت ۸ شب تا ۶ صبح هیچ پیام غیر ضروری را ارسال ننمایید.
سعی کنید تا برای محل کارتان به یک فکر واحد برای ارتباطات برسید و ساعات را نهادینه کنید و با انجام آن از اتلاف وقت اضافی جلوگیری کنید.

برگرفته از: Entrepreneur