نوشته شده توسط در ۲۴ آبان ۱۳۹۱
Share

به گزارش انجمن جهانی بیماری آلزایمر و نقل از بی بی سی، انگلستان تا سال ٢٠١۵، یک میلیون داوطلب را برای کمک به افراد مبتلا به دمانس (خردسودگی) آموزش می دهد تا بتوانند در صورت مشاهده علائم بیماری، افراد مبتلا را یاری رسانند.

dementia.jpeg

به گفته دیوید کامرون -نخست وزیر انگلستان- در حال حاضر دمانس یک بحران  در کشور محسوب می شود و متأسفانه سطح آگاهی عمومی نسبت به بیماری بسیار پایین است. طرح یاران دمانس در جهت افزایش اطلاع رسانی و یاری  به هفتصد هزار فرد مبتلا در انگلستان برنامه ریزی شده است که شمار آنها در سی سال آینده دو برابر می شود.


وی در ادامه گفت به علت عدم آگاهی  و همچنین شرم از ابراز بیماری، کمتر از نیمی از این افراد تشخیص طبی گرفته اند. دیوید کامرون همچین قول داد که تا سال ۲۰۱۵، بودجه پژوهش در این حوزه را  به ۶۶ میلیون پوند افزایش دهد. هزینه این طرح بالغ بر ۲٫۴ میلیون پوند است.

در ادامه وزیر بهداشت انگلستان ابراز داشت: امیدوار است کشورش به بهترین نقطه برای مراقبت از افراد مبتلا به  دمانس در اروپا تبدیل شود.

این طرح برگرفته از طرح دولت ژاپن است که در آن سه میلیون داوطلب، دوره آموزشی را طی کردند. لازم به توضیح است که این طرح به کمک انجمن آلزایمر انگلستان برنامه ریزی شده است.


منبع: انجمن بیماری آلزایمر جهانی
مترجم: فرانه فرین – مسئول امور بین الملل انجمن آلزایمر ایران

عکس از بی‌بی‌سی