نوشته شده توسط در ۲۷ اسفند ۱۳۹۰
Share

نکات ریزی که در آشپزخانه می تواند در وقت شما تا حد زیادی صرفه جویی کند، همیشه نسل به نسل بین مادران و فرزندان دخترشان جابجا شده است. اما منبع دقیقی برای این تجربیات گرانبها وجود ندارد و معمولا آنها به صورت کامل به دست نسل ها نمی رسد. ما سعی داریم تا در این مطلب نکات کوچک و گرانبهای آشپزخانه را به ساده ترین شکل ممکن به شما تقدیم کنیم.

kitchen-tested-tips-for-the-kitchen-salemzi.jpeg

۱- برای حذف بوی بر جا مانده بر روی دستان ناشی از خرد کردن سیر یا پیاز، دستانتان را به یک قاشق استیل بمالید. یکی از خاصیت های استیل جذب بو است.

۲- موزها را در کنار هم و یا در کنار دیگر میوه جات نگه داری نکنید. موز ها را از هم جدا کنید و هر کدام از آنها را در محلی جداگانه نگه دارید. موزها گازی را از خود متساعد می کنند که سبب می شود میوه های که در کنار آنها قرار دارند، -از جمله دیگر موزها- سریعتر رسیده شوند.

۳- در صورتی که سوپتان را بیش از حد شور کردید، یک سیب زمینی پوست کنده را به داخل قابلمه بیاندازید و بگذارید به همراه سوپ بجوشد.

۴- اگر مقداری نمک را به تخم مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید، پوست تخم مرغ ترک نخواهد خورد.

۵- قرار دادن گوجه و مرکبات در قسمت های سرد یخچال باعث می شود تا آنها طعم و بوی خود را از دست بدهند.

۶- برای تمیز کردن کتری برقی سارد بسته، می توانید مخلوطی از سرکه سفید و آب را به صورت مساوی در آن ریخته و بجوشانید. پس از آن، کتری را خالی کرده و بشوئید.

۷- در صورتی که برنج را سوزاندید، مقداری نان را بر روی آنها در قابلمه قرار دهید و پس از ۱۰ دقیقه آنرا میل کنید، حواستان باشد که تکه های سوخته برنج را در ظرف نکشید. نان می تواند به خوبی بوی سوختگی را از برنج حذف کند.

burnt-rice-tested-tips-for-the-kitchen-salemzi.jpeg

۸- قبل از خرد کردن فلفل های تند، اندکی روغن زیتون را به دستهایتان بمالید تا از سوزش هنگام برش فلفل ها جلوگیری کند.

۹- در صورتی که به تازه بودن تخم مرغ های در آشپزخانه شک دارید آنها را در آب بیاندازید و ببینید تخم مرغ در چه موقعیتی قرار می گیرد. تخم مرغی که به انتهای ظرف می رود، کاملا تازه است. تخم مرغی که تنها یک طرفش در انتهای ظرف قرار می گیرد، اندکی از زمان تازگی آن گذشته است. همچنین توجه کنید تخم مرغی که بر روی آب میاید را نباید استفاده کرد؛ چرا که زمان مصرفش گذشته و احتمالاً فاسد شده است.

۱۰- برای اینکه راه مورچه ها را به آشپزخانه ببندید، محل ورودشان را بیابید و در آن محل اندکی وازلین بمالید، در صورتی که آنها از بیرون وارد آشپزخانه می شوند، می توانید خطی از وازلین را بر روی زمین و جلوی در ورودی بکشید؛ آنها هرگز از خط نخواهند گذشت.

۱۱- قبل از درست کردن پاپ کورن، آنها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب بخیسانید. خیساندن دانه های ذرت در آب باعث می شود تا آنها بهتر و سریعتر آماده شوند.

۱۲-نگه داشتن دانه های تازه قهوه می تواند بوی ها بد را از دستان شما بگیرد.

coffee-beans-tested-tips-for-the-kitchen-salemzi.jpeg

۱۳- برای اینکه از جوانه زدن سیب زمینی ها در سبد جلوگیری کنید، یک سیب [درختی] را در کنار آنها قرار دهید.

۱۴- پس از جوشاندن سیب زمینی و یا ماکارونی، آب را بیرون نریزید. پس از خنک شدن آن، می توانید آن را به گیاهان خانگیتان بدهید. این آب سرشار از مواد معدنی است.

۱۵- زمانی که آب آکواریوم را تعویض می کنید، آب قدیمی را می توانید برای آبیاری گیاهانتان استفاده کنید. فسفر و نیتروژن مدفوع ماهی که در آب آکواریوم موجود است می تواند به رشد گیاهان شما کمک به سزایی بکند.

۱۶- زمانی که گوشت یخ زده را به منظور استفاده از فریزر بیرون میاورید، اندکی سرکه بر روی آن بریزید. این کار نه تنها گوشت را برای طبخ ترد می کند، بلکه با پایین آوردن دمای انجماد، باعث می شود یخ گوشت سریع تر آب شود.

۱۷- کندن لایه بیرونی پیاز و ریشه آن می تواند میزان اشک زنی چشم شما را در هنگام خُرد کردنشان، کاهش دهد.

بخش دوم

برگرفته از: Life Hackery