نوشته شده توسط در ۲۲ بهمن ۱۳۹۰
Share

در بخش اول از این مطلب، با برخی نکات برای جلوگیری از پشت گوش انداختن کارهای روزمره، آشنا شدید. در ادامه، سه نکته مهم دیگر را نیز بخوانید.

steps-to-prevent-overcoming-procrastination-salemzi-12201102.jpeg

۴- تمرین سخت داشته باشید.
توصیه می شود، خود را به سختی های سازنده عادت دهید. منظور، حرکت به سمت سختی ها برای رسیدن به اهداف است. برای مثال، رقصنده های باله را در نظر بگیرید. آنها برای اینکه بتوانند به عنوان یک رقصنده باله شناخته شوند، باید تمرین های طاقت فرسایی را تحمل کنند.

انجام برخی کارها هم همینطور است. کارهایی که می توانند شما را به اهدافتان نزدیک کنند، ممکن است درد، ناراحتی و زحمت به همراه داشته باشند. حتی می توانند فشارهای جسمی و روحی به شما وارد کنند. اما زندگی، برای کسانی که واقعاً می خواهند موفق باشند، پر از این سختی ها است. و شما باید برای مقابله با آنها، تمرین کنید.

به هر شکل، حس هایی مانند افتخار، سلامتی، ثروتمند بودن و خوشبختی، به سادگی به دست نمی آید. پس عادت کنید، وظایف و کارهایی که حتی همین امروز یا فردا باید انجام دهید، با شور و علاقه و بدون نگرش منفی به انجام رسانید.

۵- به یاد داشته باشید که کمال گرایی، دشمن موفقیت و پیشرفت است.
بسیاری از کارهایی که به تعویق می اندازیم، قربانی کمال گرایی مان می شوند. اگر آدمی باشیم که برای رسیدن به اهداف، بیش از حد ایده آل فکر کنیم هرگز تبدیل به یک نوازنده ماهر، نویسنده سرشناس، بازیگر مشهور و به طور کلی قهرمان زندگی مان نمی شویم. کمال گرایی، دشمن پیشرفت های بزرگ است.

تمرین، عاملی موثر برای موفقیت است. تصور کنید که شما هر روز کاری را (که هم جهت با هدف نهایی تان است) انجام دهید. با اینکه این امور تکراری و جزئی، حس دور بودن از هدف را به شما القا می کنند، باعث می شوند، نقاط ضعف خود را بشناسید و از اشتباهات و موارد منفی کارتان آگاه شوید. همین تمرینات کوچک در کاری که انجام می دهید، نهایتاً شما را به موفقیتی که از خود انتظار دارید، نزدیک می کنند، باعث پیشرفتتان می شوند و منجر به کسب تجربه در شما می گردند.

اگر به دنبال موفقیت های جزئی باشید، لذتی از تمرین و تلاش برای کسب موفقیت های بزرگتر نمی برید. کارها، تمرین ها و وظایف خود را فراموش می کنید و در آخر سرخورده می شوید. چون به چیزی که واقعاً می خواهید، حتی نزدیک هم نخواهید شد. به قول سالوادور دالی: «نگران کمال نباشید. شما هیچوقت به آن نمی رسید و همواره باید در پی اش باشید.»
تمرین را فراموش نکنید. تمرین های کوچک، عامل موفقیت های بزرگ تان خواهند شد.

۶- پس از انجام هر کار به خود پاداش دهید.
بهتر است بعد از انجام هر وظیفه، پاداشی را برای خودتان در نظر بگیرید. در غیر این صورت به مرور زمان، به اتمام رساندن کارها جذابیتی برایتان نخواهد داشت. در نظر گرفتن یک امتیاز مثبت و یا پاداش خاص برای خود، بهترین سیاست برای ایجاد پیشرفت در کارها است. شما باید لیدر خودتان باشید. بدین ترتیب از تمام زمان های مُرده، نهایت استفاده را خواهید برد.

به عنوان پاداش به خود، می توانید زمانی را برای کارهایی که دوست دارید اختصاص دهید. برای مثال وقتی را به بازی کردن اختصاص دهید و یا یک ماسک خوب را برای شفافیت پوست صورتتان آماده کنید. هر چیزی که بتواند به شما انرژی دهد، یک پاداش خوب محسوب می شود.

***

بخش اول

عکس از Gettyimages

برگرفته از: HuffingtonPost