نوشته شده توسط در ۱۷ دی ۱۳۹۰
Share

زمانی که ایده ی سالم زی به ذهن من خورد و توانستم با کمک یک دوست قدیمی -که هم اکنون سردبیر فعلی سالم زی است- و دوستانی که هم اکنون در تولید محتوای نشریه همراه سالم زی هستند، آن را پرورش دهم، شاید به حجم کار و میزان استقبال از آن اینگونه نگاه نمی کردم. آمار و ارقامی که روز به روز ما را بیشتر و بیشتر شگفت زده می کند و میزان تشنگی جامعه وب را به موضوعات و مطالب منتشره در سالم زی نشان می دهد.

Report2.jpg

نسخه آزمایشی
با توجه به اینکه سالم زی در ابتدای راه به سر می برد، با وجود تغییرات و رفع ایرادات جزئی و کلی در سایت، ما معتقدیم که تا رسیدن به نسخه نهایی و ایده آل هنوز راه باقی است. سالم زی برای نهایی شدن اندکی خردسال است و به همین سبب همچنان در نسخه آزمایشی باقی می ماند. طی شش ماه گذشته بر اساس بازخوردی که از سمت خوانندگان عزیزمان دریافت کردیم، تغییراتی ریز و درشت را بر قالب ظاهری و محتوای سالم زی اعمال نمودیم. روند تغییرات همچنان به قوت خود باقی است و در آینده شاهد بهینه سازی سالم زی خواهید بود.

به سبب آزمایشی بودن سایت، اختلالات در دسترسی به سایت جزو مسائل اجتناب ناپذیر است و سالم زی تلاش می کند، تا این اختلالات را به حداقل برساند. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما کمال تشکر را داریم.

انتشار مطالب
با توجه به استقبال بازدید کنندگان، از ابتدای آبان ماه سال جاری، تحریریه سالم زی تصمیم به افزایش تعداد مطالب منتشره در هفته گرفت و روند انتشار از یکشنبه ها و چهارشنبه ها به شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته، ساعت ۹ شب تغییر یافت.

بدیهی است که روند انتشار مطالب متناسب با مناسبت های مرتبط با سالم زی به قوت خود باقی مانده است و ما همچنان معتقدیم که اطلاع رسانی یکی از رسالت های اصلی سالم زی خواهد بود.

سالم زی در شبکه های اجتماعی
اگر هنوز هم به جمع ما در فیسبوک و یا توییتر نپیوسته اید، همین حالا زمان آن رسیده تا سالم زی ۱۱ را دریابید. سالم زی ۱۱ سعی می کند، نکته های متناسب با موضوع سایت را در ساعت ۱۱ صبح و شب منتشر کند، با استقبال خوبی مواجه شده است، که موجب خرسندی ماست.

پیوستن به سالم زی در شبکه های اجتماعی مزایایی همچون برنده شدن هدایا را نیز در بر دارد. همین حالا می توانید به فیسبوک و توییتر سالم زی بپیوندید تا علاوه بر استفاده از سالم زی در این شبکه های اجتماعی، شانس دریافت هدایای خاص و سایر خدمات ویژه مان را داشته باشید.

با ما در تماس باشید
شما خوانندگان، گرانبهاترین سرمایه ما محسوب می شوید. ما علاقه مندیم تا نظرات شما را در خصوص سالم زی بدانیم.
بدانید که همیشه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. شما می توانید از طریق آدرس ایمیل Contact@salemzi.com ، فیسبوک و توییتر با ما در تماس باشید.

جشنواره وب ایران
ما امسال در جشنواره وب ایران شرکت کرده ایم و سعی داریم با رعایت استانداردهای وب، حداقل یکی از جوایز این جشنواره را از آن خود کنیم. سایت جشنواره درباره خودشان اینگونه می گوید:

«جشنواره وب سایت های ایران از معتبرترین جشنواره های حوزه فناوری اطلاعات است که تاکنون سه دوره آن از سال ۱۳۸۷ توسط پایگاه خبری وب سایت های ایران (وبنا) به همراه گروهی از فعالان و متخصصین حوزه وب در ایران برگزار گردیده است.
امسال نیز چهارمین دوره جشنواره در مقیاس بزرگتری و با برنامه های متنوع تر در سرتاسر کشور برگزار خواهد شد و وب سایت های ایرانی در بیش از ۹۰ گروه مختلف به رقابت خواهند پرداخت تا برترین های امسال نیز در پایان داوری در روز اختتامیه جشنواره معرفی و از آنها تقدیر گردد.»

شما می توانید از طریق لینک زیر در روند داوری جشنواره به ما رای دهید و چنانچه سالم زی را لایق برنده شدن می دانید، ما را در رسیدن به آن همراهی کنید.

Vote-me

آمار و ارقام
همانطور که در گزارش ۳ ماه گذشته هم اعلام کردیم، میزان اعتبار یک سایت، به تعداد بازدید کننده های آن بستگی دارد و ما هم به منظور روشن بودن فعالیت سایت برای شما، این آمار را به صورت آزاد منتشر می کنیم.
سالم زی هم اکنون در رتبه ۴۷۸٫۳۰۵ سایت الکسا قرار دارد، که نسبت به ۳ ماهه گذشته، ۲۴۱٫۸۶۶ رتبه صعود داشته است.

طی ۳ ماه گذشته سالم زی پذیرای ۳۷٫۹۱۱ نفر بازدید کننده یکتا بوده است، که در مقایسه با سه ماهه اول، ۴۰۰٪ رشد داشته است. از این تعداد بازدید کننده ۷۵٪ بازدید کننده جدید سایت بوده اند و ۲۵٪ آنها از بازدید کنندگان قدیمی سایت محسوب می شوند. بازدیدکنندگان سالم زی، کل مطالب سایت را ۱۰۸٫۶۴۲ بار مطالعه کردند که این عدد در دوره مشابه ۳۵٫۷۷۱ بار بوده است. این ارقام تنها افرادی را در بر می گیرد که به صورت مستقیم به سایت سر می زنند، زیرا دسته دیگری از خواننده ها که فعلاً بیش از ۳۸۰ نفر هستند، سالم زی را از طریق فید دنبال می کنند. شما هم می توانید با استفاده از آدرس زیر به جمع خوانندگان ثابت سالم زی بپیوندید.

http://feeds.salemzi.com/salemzi

به منظور مشاهده دقیق تر آمار و ارقام می توانید فایل خروجی سرویس گوگل آنالیتیکز را دانلود نمایید.

چشم انداز
امروز که این متن را مطالعه می کنید، شش ماه از شروع به کار رسمی سالم زی می گذرد و سالم زی در کوهپایه یک قله بلند برای رسیدن به هدفش قرار دارد. هدفی که دورنمای کلی آن هم اکنون نیز واضح و مشخص است و بر پایه یک تفکر اصلی، یعنی ارتقاء سطح آگاهی های عمومی، بنیان گذاری شده است. هدفی که برای ما به مثال چراغ راه آینده خواهد بود، سبب می شود تا به پشتوانه خوانندگان سالم زی و به امید طی کردن راه دشوار موفقیت در وب فارسی، تا مرز رسیدن به ایده آل، دلگرم بمانیم.

تشکر و قدردانی
سالم زی موفقیت خود را مدیون افرادی می داند که طی شش ماه گذشته از ما حمایت کرده اند و سعی کرده اند ما را به جامعه وب بشناسانند. تیم هدایت کننده سالم زی از تمامی افراد، سازمان ها و موسساتی که در رشد این مجموعه نقش داشته اند، کمال تشکر را دارد.

برچسب‌ها: